Hrvatsko društvo za endokrinologiju i dijabetologiju Hrvatskog liječničkog zbora

O društvu

Hrvatsko dijabetološko društvo (HDD)  je osnovano u listopadu 2021. godine. Uz endokrinologe-dijabetologe članovi društva su liječnici/specijalisti obiteljske medicine. Jedna od temeljnih zadaća društva je podizanje razine znanja o šećernoj bolesti i među liječnicima i među bolesnicima te stvaranje preduvjeta za bržu komunikaciju između svih dionika sustava koji skrbe o osobama sa šećernom bolešću. Cilj nam je poticanje rasprave i promicanje svijesti o važnosti promjena životnih navika u kontroli šećerne bolesti ali i prevenciji nastanka šećerne bolesti tip 2.

HDD usko surađuje s Hrvatskim društvom za endokrinologiju i dijabetologiju HLZ-a i fokusirano je na teme vezane za šećernu bolest.

Skupovi

Stručni skupovi

HDED redovito organizira stručne tečajeve, simpozije te Godišnji sastanak Društva.

Saznajte više
Članstvo

Informirajte se o pogodnostima koje nudi članstvo u HDED te sudjelujte u radu Društva.

Saznajte više